Nástup nového velitele

15. července 2017 v 21:18 | Svítící Hvězda |  1.Kapitola-Nástup svítící Hvězdy

V TOMTO PŘÍBĚHU NEBUDOU ŽÁDNÉ KOČKY A KOCOUŘI Z KLANU

JISKŘÍCÍ KLAN

Bledý měsíc:Velitel-černý kocour s bílýma ponožkama na zadních nohách
Svítící růže:Zástupce velitele:Bílá kočka
Levandule:Léčitelka-bílá kočka s černým ocasem
Jeřáb:Válečník-mourovatý kocour s dlouhými tlapkami
Borovice:Válečnice-tmavohnědá kočka s dlouhýma ušima
Svižnovous:Válečník-světle zrzavý kocour
Šikmooko:Válečník-tmavě mourovaný kocour s malýma očima
Skořápka:Učednice-hnědá kočička s černými flíčky
Skvrnka:Učednice-černá kočička s bílými skvrnami
Lístek:Učedník-šedý kocour s černým pruhem přes tlapku
Choumel:Starší-tmavě šedý kocour s hustým ocasem
Bloudilka:Starší-zrzavá kočka s rozcupovaným
Sklíčka:Matka-černá kočka s velkou hlavou
Mělka:Matka-Hnědá mourka

Ostatní klany:
Bronzový:
Zelený měsíc:Velitel-bílí kocour s černýma tlapkama
Mechový dráp:Zástupce velitele-zrzaví kocour s krátkým ocasem

Sametový klan:
Blízkající měsíc:Velitel-zrzaví kocour s černou hlavou
Roztoucí jiskra:Zástupce velitele-černá kočka s hnědýma ušima

Kmenový:
Zlatá hvězda:Velitel-žlutohnědá kočka s bílým pruhem na ocasu
Vlněný svit:Zástupce velitele-černý kocour, na jedno oko slepý

Uběhli dva úplňky, po skupině koček ani stopy. Začína doba Nového listí a klan přežil bez strát. Matky Sklíčka s Mělkou čekají koťata a Levandule už uzdravila Skořápku. V klanu není jediný problém který by je zatěžoval. Ovšem Bledého měsíce přece jenom něco trápilo, byla to zpráva od Hvězdného klanu:Zachrání vás jen potopa. Při tom slově potopa se Bledému měsíci ježila srst. Přece jenom měl třetí život. Slunce vystoupalo nejvýš a vracela se hlídka se spěchem k veliteli. ,,Co se děje? Nějaké nepokojné zprávy?" zeptal se Bledý měsíc a pohlédl na Jeřába. ,,U Černých skal jsme cítili pach Sametových!" vyhrkl ze sebe Jeřáb. Území Jiskřícího klanu leželo Jiho-západně a Sametový Severo-západně, Bronzový Severo-východně a Kmenový Jiho-východně. ,,Lovili tam?" zeptal se klidně Bledý měsíc. ,,Ano, asi ano," odpověděl ještě udýchaně Jeřáb. ,,ucítili jsme čtyři kočky!" vymňoukla ze sebe Skvrnka. ,,Dobrá, večerní hlídka půjde k Černým skalám a prozkoumá to." mňoukl Bledý měsíc a šel to oznámit klanu. ,,Aď všechny kočky, co se o sebe umí samy postarat příjdou na sjednání!" zavelel Bledý měsíc a kočky už byly pod Strmým kopcem. ,,Myší mor už odešel, ale přišla další hrozba," začal velitel, ,,Hlídka cítila pach Sametových na našem území jak loví!" ,,Potvory vypelychané, na svém území mají nejvíc potravy a stejně loví na cizím!" ozvalo se z davu a šlo poznat, že to byl Svižnovous. ,,Za necelý týden bude shromáždění, můžeme si to nechat vysvětlit!" zavrčel Šikmooko. ,,Pokud zjistíme, že Sametoví loví na našem, tak jim to oplatíme menším útokem!" odpověděla všem Svítící růže a Bledý měsíc jen přikývl. Po týdnu bylo shromáždění a šli Jeřáb, Choumel, Borovice a Lístek.
Na shromáždění byli druzí, Kmenový klan už tam byl, tentokrát přišel první. Jakmile tam byly všechny klany, mohli si chvíli povídat. Pak shromáždění začalo a Bledý měsíc spustil:Cítili jsme na našem území Sametový klan a domníváme se, že u nás lovil. Byl ovšem jenom na hranici takže to nemůže být jisté." Blízkající měsíc s klidem odpověděl: Procházeli tudy moji dva válečníci, měli s sebou učedníky a ti uklouzli a spadli ze skály." ,,A co tam vůbec dělali! Měli na ně dávat pozor!" zastal se Jiskřících válečník z Bronzového klanu. ,,Moc se omlouváme!" Zavrčel Blízkající měsíc teď už ne s tak klidným hlasem. Znělo z něj spíš naštvanost z toho, že mu nevěří. ,,Na našem území se objevily pachy těch pěti koček." přerušila hádku Zlatá hvězda, ,,hledali jsme je ale nikde nikdo. Je to zvláštní, možná jenom procházely." ,,Myslím, že by bylo dobré, aby všechny klany začaly na svém území pátrat a najít tyto kočky, než vyloví všechnu potravu." Dodala ještě Zlatá hvězda. ,,A co s nima, pokud je najdem?" zeptal se jeden ze starších od Bronzových. ,,To rozhodne sám klan, který je najde." odpověděl Bledý měsíc a podíval se na všechny velitele. Ti pokorně přikývli a shromáždění skončilo a všechny klany odešly.
V táboře Bledý měsíc zahájil sjednání na Strmém kopci a oznámil kočkám děj. Kočky byly nahněvané i spokojené. Nahněvané ze Sametových a jejich problémech s učeníky a spokojené s tou dohou o skupině pěti koček kterým všechny klany začali říkat:"Slepení".

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Svítící Hvězda Svítící Hvězda | 15. července 2017 v 21:30 | Reagovat

Pokud některým vadí, že stále nevidí svá jména v příbězích, nemusíte se strachovat. V druhé kapitole už budou, ale 1. kapitola bude na více částí, takže budete muset chvíli počkat. Ale nebojte dočkáte se celkem brzy. :)

2 Tajemný duch Tajemný duch | E-mail | Web | 16. července 2017 v 14:51 | Reagovat

Hezká kapitola

3 Svítící hvězda Svítící hvězda | 16. července 2017 v 20:22 | Reagovat

Děkuji

4 Trickster Trickster | Web | 16. července 2017 v 21:35 | Reagovat

Proč jim říkali "slepení"? :D

5 Svítící Hvězda Svítící Hvězda | 18. července 2017 v 15:37 | Reagovat

protože se spojili :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama