Proroctví

15. července 2017 v 18:56 | Svítící Hvězda |  Úvod

V tomto příběhu nebudou žádné aktuální kočky a kocouři v klanu.

Jiskřící klan

Úvod:Proroctvý

Levandule:Léčitelka-bíla kočka s černým ocasem
Bledý měsíc:Velitel-černý kocour s bílýma ponožkama na zadních nohách
Svítící růže:Zástupce velitele-Bílá kočka
Skořápka:Učednice-hnědá kočička s černými flíčky
Jeřáb:Válečník-mourovatý kocour s dlouhýmy tlapkami
Skvrnka:Učednice-černá kočka s bílými skvrnami
Borovice:Válečnice-tmavohnědá kočka s velkýma ušima
Svižnovous:Válečník-Světle zrzavý kocour
Šikmooko:Válečník-tmavě mourovaný kocour s malýma očima
Lístek:Učedník-šedý kocour s černým pruhem přes tlapku
Choumel:Starší-Tmavě šedý kocour s hustým ocasem
Bloudilka:Starší-zrzavá kočka s roscupovaným uchem

Jiné klany:
Zelený měsíc:Bronzový klan-Bílí kocour s černýma tlapkama
Mechový dráp:zástupce velitele Bronzového klanu-zrzavý kocour s krátkým ocasem
Blískající měsíc:Sametový klan-zrzavý kocour s černou hlavou
Rostoucí jiskra:zástupce velitele Sametového klanu-černá kočka s hnědýma ušima
Zlatá hvězda:Kmenový klan-žlutohnědá kočka s bílým pruhem na ocasu
Vlněný svit:zástupce velitele Kmenového klanu-černý kocour, na jedno oko slepý

Den před úplňkem, válečníci nosí do tábora svou čerstvou kořist. Každý si vzal svůj kus a Levandule vzala i hraboše navíc pro Skořápku která utrpěla zranění v potičce s liškou. ,,Tady máš,"řekla vlídným hlasem Levandule s hrabošem v tlamě.,,Přinesla sem ti hraboše." Skořápka se pustila do jídla a splnou pusou řekla:,,Děkuji Levandule." Na druhý den ráno vyběhla Levandule ze svého doupěte na kraji tábora s vylekaným pohledem. Bledý měsíc si toho všiml a hned vyběhl ze svého doupěte. ,,Co se stalo, Levandule?" zeptal se Bledý měsíc když šel kolem nahromážděných koček. ,,Dostala jsem zprávu od Hvězdného klanu!" vyhrkla Levandule se strachem v očích. ,,Myslím, že bychom si o tom měli promluvit v soukromí." pokračovala Levandule. ,,Dobrá tedy, pojďme ke mě do doupěte." Znervozdněl Bledý měsíc, ale snažil se znít klidně. ,,Tak, jaká zpráva to je?" zeptal se Bledý měsíc když došli do doupěte a netrpělivě švihl ocasem. ,,Hvězdný klan mi řekl:Zachrání vás jen potopa." řekla Levandule se strachem v očích. ,,Dobrá," řekl Bledý měsíc a znervozněl, ,,nikdo se tuto zprávu nedozví." ,,A co řekneme kočkám v klanu?" zeptala se udiveně Levandule. ,,že myši, co lovíme chytly mor, bude ovšem trvat jen pár úplňků." řekl jistě Bledý měsíc a už to šel hlásit na Strmý kopec všem kočkám v klanu.
Nemusel je ani svolávat a kočky už seděli pod kopcem. ,,Hvězdný klan nám poslal zprávu," zpustil Bledý měsíc a poboku mu seděla Svítící růže. ,,Myši v našem lese chytly mor, také nám vzdělil, že bude trvat zhruba dva úplňky." ,,A co budeme lovit?" zeptal se kocour v davu, byl to Jeřáb. ,,Ptáky a králíky." zvolal Bledý měsíc a mávnutím ocasu naznačil konec sjednání. Kočky si potichu šeptaly, co si o tom myslí, ale to bylo jediné, co mohly dělat.
Když bylo krátce před shromážděním u čtyř stromů, vybral Bledý měsíc tři válečníky a dva učedníky, kteří půjdou. ,,Půjdou Skvrnka, Borovice, Lístek, Svižnovous a Šikmooko. Kočky se vydaly na shromáždění a když dorazily, zbýval už jenom Kmenový klan. Potom co Kmenoví dorazili, sjednání začalo za nedlouho. ,,Naše hlídka ucítila spoustu cizích koček na našem území." Začal první Blískající měsíc. ,,Myslíme si, že to jsou tuláci, ale bylo jich pět a tuláci proti sobě bojují." ,,My jsme taky cítily cizí kočky a máme podezdření, že se tulácké kočky spojily." přidal se Zelený měsíc ,,To je nemožné, vznikl by nový klan a to je proti zákonům!" vykřikl jeden válečník od Kmenových. ,,Klan by nevznikl, jen by byla skupina tuláků." odpověděla Zlatá hvězda. ,,Zlatá hvězda má pravdu," přikývl Bledý měsíc. ,,Vaše klany jsou vedle sebe, takže "tuláci" jsou na severu." ,,V tom má Bledý měsíc pravdu!" vykřikl válečník z Bronzových. Když už shromáždění skončilo, všechny kočky z čtyř klanů odešli do svých táborů.
Bledý měsíc po příchodu do tábora vyskočil na Strmý kopec a svolal kočky:Aď všechny kočky, co se o sebe dokáží sami postarat předstoupí pod Strmý kopec!" Všechny kočky kromě malých koťat se sešly pod kopcem a Bledý měsíc začal sjednání. ,,Na území Bronzového a Sametového klanu se objevila skupina pěti cizích koček a nejsou z žádného klanu. Myslíme si, že jde o skupinu tuláků!" ,, Vždyť to je nemožné! Nemůžou se spolčit tuláci!" vykřikl Choumel, jeden ze starších. ,,Možné je vše!" odpověděla mu vážně Svítící růže. ,,Aď je to kdo je to, není to ani jeden klan, takže máme právo je zabít pokud se dostanou na naše území!" zavolala Bloudilka. ,,Mohli, ale nemusíme a ani neuděláme.Pokud se na naše území dostanou, vyženeme je tak, že na nás nezapomenou." Mňoukl Bledý měsíc a ukončil sjednání. Košky z odpovědí Bledého měsíce byly překvapené, ale byly rády že je poctivý. Bledému měsíci, Svítící růži a Levanduli ale pořád dloubala hlavou ta zpráva od Hvězdného klanu:Zachrání vás jen potopa. Co tím Hvězdný klan myslel? To nikdo neví.

KONEC!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sandstar Sandstar | Web | 15. července 2017 v 19:04 | Reagovat

Pěkný začátek c:

2 Svítící Hvězda Svítící Hvězda | 15. července 2017 v 19:11 | Reagovat

děkuju ♥

3 Tajemný duch Tajemný duch | E-mail | Web | 16. července 2017 v 14:43 | Reagovat

Moc hezký

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama