Září 2018

5. Díl Kočičích válečníků!

15. září 2018 v 18:09 | Svítící Hvězda |  5. Díl!
Konečně je to tady!
5. díl naší oblíbené knižní série konečně vyšel do českých knihkupectví! Čekali jsme tak dlouho a konečně se dočkali, tak všichni nasedejte do aut a jeďte si tuto super knihu koupit. Já sama ji ještě nemám ale v blízké době si určitě koupím.
Ti, kteří si tuto knihu koupí, pošlete do komentářů fotku. :)
A ještě bych chtěla dodat, že se všichni určitě hádali o tom, kdo je na obalu: Mrak, Bílý vichr. Já sama jsem usoudila, že je možné, že by to mohla být sama Modrá hvězda, co na to říkáte? Pište svůj názor. :)
Přeji pěkný zbytek dne, vaše
Svítící hvězda.něco se blíží

3. září 2018 v 11:09 | Svítící Hvězda |  nástup Svítící hvězdy 5. díl

V TOMTO PŘÍBĚHU NEBUDOU ŽÁDNÉ KOČKY ANI KOCOUŘI V KLANU

JISKŘÍCÍ KLAN

Bledý měsíc:Velitel-černý kocour s bílýma ponožkama na zadních nohách
Svítící růže:Zástupce velitele:Bílá kočka
Lístek-učedník
Levandule:Léčitelka-bílá kočka s černým ocasem
Sněhoočka-učednice

VÁLEČNÍCI:
Jeřáb:mourovatý kocour s dlouhými tlapkami
Vánek-učedník
Borovice:tmavohnědá kočka s dlouhýma ušima
Tříska-učednice
Svižnovous:světle zrzavý kocour
Skořápka-učednice
Šikmooko:tmavě mourovaný kocour s malýma očima
Skvrnka-učednice
Hnědý srub:černý kocour s hnědýma tlapama a ocasem
Potok:šedý kocour s huňatou srstí
Pilík-učedník
Válec:světle hnědý kocour s velkýma tlapama
Bílá stěna:bílá kočka s hnědým uchem
Křiváček-učedník
Třetí smrt:hnědá kočka bez poloviny ucha, bez špičky ocasu a natrhlým čumákem
Černý zub:černý kocour bez jednoho zubu

UČEDNÍCI:
Vánek:špinavě bílí kocourek s hebkou srstí
Tříska:hnědá kočička s odtrými drápami
Sněhoočka:zrzavá kočička s až skoro bílýma očima
Skořápka:hnědá kočička s černými flíčky
Skvrnka:černá kočička s bílými skvrnami
Lístek:šedý kocour s černým pruhem přes tlapku
Pilík:mourovatý kocourek s černou náprsenkou
Květinka:rezavá kočička s dlouhou srstí
Křiváček:mourovatý kocourek, na jedno oko slepý

STARŠÍ:
Choumel:tmavě šedý kocour s hustým ocasem
Bloudilka:zrzavá kočka s rozcupovaným
Prachotlapka:zrzavá kočka s šedýma tlapama
Černooko:hnědý kocour se zakalenýma očima
Tygroskvrna:bílá kočka s černou náprsenkou

MATKY:
Sklíčka:černá kočka s velkou hlavou
Vouskoškrápka:zrzavá kočka s dlouhou srstí
Mělka:Hnědá mourka
Šerokřápka:šedá kočka s dlouhým ocasem

Ostatní klany:
Bronzový:
Zelený měsíc:Velitel-bílí kocour s černýma tlapkama
Mechový dráp:Zástupce velitele-zrzaví kocour s krátkým ocasem

Sametový:
Blízkající měsíc:Velitel-zrzaví kocour s černou hlavou
Roztoucí jiskra:Zástupce velitele-černá kočka s hnědýma ušima

Kmenový:
Zlatá hvězda:Velitel-žlutohnědá kočka s bílým pruhem na ocasu
Vlněný svit:Zástupce velitele-černý kocour, na jedno oko slepý

↑↑ Klikni
Nově mapa od Mechoparůžka- http://nezlomny-klan.blog.cz/

POZOR! NOVĚ JE ZDE MAPA OD MECHOPARŮŽKA,ODKAZ NA BLOG MÁTE U MAPY!

Uplynuly 2 dny od toho, co velitel ztratil život. Kočky se ještě stále nevzpamatovaly z toho, co se před tím stalo ale tušily, že vztah se Sametovými se horší. V táboře byl odpolední klid a kočky se navzájem umývaly. Svítící růže vyslala hlídku, aby zkontrolovala hranice se Sametovým klanem. Ňekteří učedníci lovily a někteří byli na výcviku. Starší odpočívali a válečníci taky oddychovali. Jen Jeřáb s Borovicí byli někde fuč. Když bylo slunce nejvýš, vrátila se hlídka a Svítící ruže k nim už spěchala, ,,Tak co, nějaké nové zprávy ohledně Stínových?" Zeptala se a podívala se přitom na Třetí smrt, Šikmooka a Válce. ,,Cítili jsme nějakou kočku ze Stínových na našem území ale nenašli jsme ji." Odpověděl Šikomooko a hlídka si odběhla k hromadě úlovků aby si něco snědla. ,,Že si to stínoví nedají pokoj." Pomyslela si Růže a šla tuto informaci říct Bledému měsíci který zrovna vyšel z doupěte. Už byla od něho jen na jednu délku liščího ocasu když v tom se do tábora vrhla cizí kočka. Válečníci ji obklopili a když see na ni přišel podívat Bledý měsíc, kočka nebyla schopna slova. Byla pokousaná a doškrábaná. Levandule se Sněhoočkou už běžely s bylinami v tlamách. Starší se zhlukli opodál a šuškali si něco mezi sebou. V táboře byla cítít zvědavost. Bledý měsíc vyskočil na Strmý kopec aby zahájil sjednání. ,,Aď všechny kočky, co se o sebe dokážou sami postarat přijdou na sjednání." Kočky už se sbíhaly ale Jeřáb s Borovicí pořád nikde. ,,Jak už asi všichni víte, do tábora vnikla cizí kočka, dovníváme se, že je to kočka ze Sametových kterou dnes ráno cítila hlídka. Je taky dost malá takže to bude zdřejmně učednice." Oznámil Bledý a podíval se na klan. ,,To jakože Sametoví posílají učednníky aby nás zahnali?" Ozvalo se někde z davu koček. ,,Jo, je to hrůza. Ještě že nejsem u Stínových." Odpověděl někdo další, tentokrát bylo jasné, že je to Sklíčka-matka, které se měli co nevidět narodit koťata. ,,Nevíme zcela jistě, že je to učednice, ale když k nám dorazila, byla jakokdyby po boji." Oznámil Bledý a tentokrát se díval do neznáma. ,,Co když je to léčka? Snaží se nás obalamutit!" Vykřikl starý kocour Choumel. Ostatní kočky jen bručely na souhlas. ,,To nemůže být jisté, hned jak se dozvíme víc, informujeme vás." Dodala Svítící růže a Bledý jen kívl na souhlas a mávnutím ocasu ukončil sjednání. ,,Co to má znamenat? Aby nám náš nepřátelský klan posílal zmlácené učeníky. A už vábec, proč?" Zeptala se nechápavě Růže svého velitele. ,,To nevím, ale jistě to bude ještě velmi zajímavé, hned jak se ta kočka probere, se ji na všechno zeptáme." Odpověděl Bledý měsíc a zalez do svého doupěte na kraji Strmého kopce.
,,Sněhoočko dones ještě trochu pavučin, strašně krvácí." Mňoukla Levandule na Sněhoočku a ta už pospíchala s pavučinami kolem tlapky. ,,Neruším?" Zeptala se Svítící růže když vešla dovnitř. ,,Ne ne, jen pojď dál." Pobídla ji svím něžným tonem Levandule. ,,Za jak dlouho se uzdraví?" Zeptala se Růže a podívala se na to malé kotě. ,,Odhaduji tak za dva dny nejdřív." Opověděla Levandule a pokládala učenici pavučiny na rány. ,,Čert ho vem kdo jí tohle udělal, jesště chvíli bez léčitele a mohla umřít." Zavrčela Levandule a když byla s pavučinami hotvá, šla pokračovat v jiných prací. ,,No jo, tohle by svedl jen jezevec." Odpověděla Růže a při pohledu na otevřené rány se jí sježila srst na zádech. ,,To jo, ale teď už mě nechej pracovat. Sněhoočko, dojdi prosím pro pár lístků česneku divokého." Mňoukla Levandule a Sněhoočka už pospíchala ven z tábora. ,,Dobrá Levandule, už půjdu, zatím ahoj." ,,Aho..." Než stihla Levandule odpovdět, Růže už byla pryč. Konečne se vracel Jeřáb s Borovicí. Když vcházeli tunelem, vrazili do Růže:Kde jste byli celý den?" Zeptala se Svítící růže přísným tonem. ,,Na lovu." Odpověděla Borovice a odnesli kořist na hromadu s úlovky. Růže se na ně jen podívala a běžela za velitelem. ,,Prý se ta kočka uzdraví nejdřív za dva dny." Zavrněla Růže a posadila se naproti Bledému. ,,Skvělé, já zase zjistil, že Mělčina koťata jsou zralá na trénink. Co myslíš, budou Černý zub, Potok a Bílá stěna připraveni na své první učedníky?" Řekl Bledý měsíc a začal si olizovat tlapku. ,,Já si myslím že ano." Zapředla Růže a Bledý už výcházel na Strmý kopec. ,,Aď se všechny kočky dostaví na ceremoniál." Svolal Bledý kočky a když se shloukly, mohl začít:Dnes, při hvězdách chci určit třemi koťaty učeníky. Shlížejte na ně, naši předci," koťata se vzrušeně třásla. ,,Předstupte nyní na Strmý kopec." Koťata vylezla na kopec a nemohla se dočkat, kdo bude jejich učiteli. Jedno mrskalo ocáskem a zářili se mu oči, druhé jen nervozdně přešlapovalo a třetí se snažilo být klidné. ,,Ty, Potoku jsi velmi bystrý, předej vše, co umíš tomuto učeníkovi Pilíkovi." Potok přestoupil před dav koček a dotkl se čumákem svého prvního učedníka a pak jen sešli dolů. ,,Černý zube, ty jsi také připraven na to, stát se učitelem. Ode dneška si bereš na starost tuto mladou učenici Květinku." Kvcětince se vzrušením třásli vousky. Černý zub předstoupil před učednici a když se dotkli čumáky sešli zpátky do davu. ,,A nyní už zbývá poslední, Bílá stěno, předej tomuto učedníkovi jménem Křiváček svou moudrost a odhodlaost." Zvolal a Bílá stěna se už blížila ke svému učedníkovi. Z malinkého koťátka byl cítit strach ale když se dotkli čumáky, hrdě následoval svoji učitelku dolů z kopce. Když už zvolil všechna koťata učedníky, ostatní na ně volali jejich novími jmény. Bledý měsíc ukončil sjednání a kočky se rozprchly a některé pogratulovaly novým učedníkům hodně štěstí.
O DVA DNY POZDĚJI
,,Bledý měsíci! Bledý měsíci, to kotě se už probralo!" Levandule běžela jaknejrychleji mohla. Bledý vyšel ze svého doupětea čekal až k němu Levandule doběhne. Společně šli do doupěte léčitelky kde ležela bílá učednice s rezavou tlapkou a hnědým ouškem. Kolem ní stáli dva válečníci a hlídali ji. ,,Proč ji tak střežíte, nevidíte že by moc daleko neutekla?" Zasyčela Svítící růže která zrovna přišla. ,,To jenom pro jistotu." Odpověděl válečník. Svižnovous. Bledý přišel ke kotěti a posadil se před něj. ,,Z jakého jsi klanu? Jak se jmenuješ a jaké máš postavení?" ,,Jsem od Sametových, jmenuji si Mělčina a jsem učednice." Kotě zíralo na velitele svíma zelenýma očkama. ,,Dobře, a proč jsi přišla?" ,,Chtěla jsem vás varovat před Blízkajícím měsícem, chce na vás zaůtočit. A to brzy." Kočky sebou trhly. ,,Jaktože jsi nám to přišla říct, je to nějaká léčka." ,,Ne není! Protestovala jsem proti sporu mezi klany ale Blízkající měsíc mi za to udělal tohle." Svítící růže si učednici pozorně prohlédla. ,,Nevypadá že by nám lhala. Třeba nám říká pravdu." ,,Ano říkám. Blízkající měsíc zabije každého, kdo se mu postaví. Já jsem ale stihla utéct." Bledýměsíc i Svítící růže se na sebe zamyšleně podívali. ,,Takže nevíš, kdy ten útok má přijít?" ,,To nevím přesně, ale chtějí zaútočit před sjednáním čtyř klanů." ,,To je ale už za čtyři dny!" Svítící růže se vyplašeně podívala na svého velitele. Ten se se zamyšleným výrazem díval do neznáma. ,,Musíme připravit válečníky." Jenom co to dořekl běžel na Velký kopec zahájit shromáždění. ,,Ať se všechny kočky dostaví pod Velký kopec!" Kočky již netrpělivě čekaly na oznámení velitele, který seděl na kopci a čekal až se kočky uklidní. ,,Jak jistě už asi všichni víte, kočka z cizího klanu se probudila. Dala nám velice důležité informace o chystajícím se útoku na nás." Starší kočky si mezi sebou začali něco mňoukat. ,,Prosím předstup, Mělčino, a zděl mím kočkám veškeré informace." Vedle velitele se objevila malá, bílo zrzavá kočka s jizvami po celém těle a a se staženými oušky pozorovala klan. Starší začali vrčet, válečníci spozorněli a učedníci o trochu couvli. ,,Sametový klan se na vás chystá zaútočit! A to do čtyř dnů. Blízkající měsíc říkal, že si zasloužíte zemřít. Má velkou armádu ve které jsou i malí učedníci. Ti, kteří ho neposlechnou, zemřou." Kočky v klanu s sebou cukly. ,,Je to lež, jenom nás chcou přelstít a zaútočit, až to nebudeme čekat!" Ozval se jeden starší. ,,Co na to říkáš ty, Bledý měsíci." ,,Já této kočce ze Sametového klanu věřím. Poznám když někdo lže, ale tahle kočka říká pravdu. Váleníci, chystejte se na útok, trénujte. Učedníci budou muset urychlit svůj ténink a léčitelka si musí nasbírat co nejvce léčivých bylin. Začněte ihned! Můžou zaútočit co nevidět!" Bledý ukončil sjednání a kočky se v ohlušujícím davu začali chystat. Někteří brali učedníky na trénink, někteří zlepšovali svůj boj. Malá Mělčina se přidala k jedné malé skupince učeníků, Lístkovi, Květince a Třísce. Květinka a Třístka si Mělčinu dobíraly, ale Lístek v ní viděl něco jiného než nepřítele z jiného klanu. Viděl v ní kamarádku. Zatímco všichni trénovali se domlouval velitel se zástupcem. ,,Musíme si pospíšit, už teď mohou číhat někde v křovinách. A ty más jenom jeden život Bledý měsíci. Tohle bude nemilosrdný a krutý boj."